Doktor Strange w multiwersum obłędu cały film

Stacked_Blue 7.515 / 10 star premiera: 2022126 min, ,

Po wydarzeniach z "Avengers: Koniec gry" dr Stephen Strange kontynuuje walkę ze złem. Tym razem stawi czoło swojemu byłemu przyjacielowi Mordo.

Krótki opis

Po wydarzeniach z „Avengers: Koniec gry” dr Stephen Strange kontynuuje walkę ze złem. Tym razem stawi czoło swojemu byłemu przyjacielowi Mordo.

Czy warto obejrzeć

Zamiłowanie reżysera Sama Raimiego do przygód i makabry sprawia, że ten sequel Marvela jest mroczniejszy, bardziej zakręcony i bardziej ekscytujący niż wiele innych filmów MCU. Świeżo po odegraniu porywającej roli drugoplanowej w filmie Spider-Man: Bez powrotu do domu, Doktor Strange stawia czoła jednej z najbardziej przerażających i potężnych istot w MCU – i współpracuje z jedną z najbardziej intrygujących postaci. America Chavez jest fascynująca, ale chociaż ma dużo czasu ekranowego w The Multiverse of Madness, jej backstory jest mniej ważne niż pilny fakt, że jest ścigana w całym multiwersum. Gomez jest uroczym i ekspresyjnym młodym aktorem, a jej czas spędzony ze Strange’em wydobywa jego łagodniejszą, mniej brutalną/arogancką stronę. Jest jedną z trzech postaci kobiecych w filmie, których występy wznoszą film ponad oryginał. McAdams jest jakby przeciwieństwem większości kobiet z MCU, które zaczynają jako przyjaciółki, rywalki lub koleżanki, a kończą jako kochanki. Christine jest tą, która uciekła. Powraca tu w dwóch wcieleniach i jest właśnie taką bezsensowną, mówiącą prawdę partnerką, której Doctor Strange potrzebuje w tytułowym szaleństwie multiwersum.

Dalej mamy Olsen, której Wanda wydaje się być w wiecznym stanie żalu nad tym, co straciła od czasu walki z Thanosem. Jest empatyczna nawet wtedy, gdy dokonuje niewyobrażalnych wyborów (jak trzymanie całego miasta pod swoją kontrolą, by móc przeżywać swoje domowe fantazje w WandaVision). Raimi, pracując nad scenariuszem autorstwa producenta Loki, Michaela Waldrona, skłania się ku ciemności i horrorowi, zarówno fizycznemu, jak i psychologicznemu. Na szczęście dla widzów, nie zabraknie też śmiechu, a także najlepszych cameosów, które mogą sprawić, że widzowie będą sapać z zaskoczenia. Nie jest to najlepszy, najzabawniejszy ani najbardziej gwiazdorski film Marvela, ale jest pamiętny, melancholijny i dobry do przestraszenia.

Szczegóły filmu

Obsada: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor, Benedict Wong, Rachel McAdams
Reżyseria: Sam Raimi
Studio: Walt Disney Studios Motion Pictures
Gatunek: Akcja/Przygoda
Tematy: Superbohaterowie
Mocne strony postaci: empatia, wytrwałość, praca zespołowa

Skomentuj jako pierwszy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy