Imperium światła cały film

Stacked_Blue 6.6 / 10 star premiera: 2022115 min,

Empire of Light: Potężna opowieść o magii kina i ludzkich relacjach

Ogólne informacje

„Empire of Light” to dramat romantyczny z 2022 roku, którego reżyserem jest nagrodzony Oscarem Sam Mendes. Film pochodzi z Wielkiej Brytanii i opowiada historię ludzkich relacji i magii kina w angielskim nadmorskim miasteczku na początku lat 80. W rolach głównych występują niezwykle utalentowani aktorzy, którymi są Claire Foy, Tom Burke oraz Jessie Buckley.

Opis fabuły

Akcja filmu „Empire of Light” rozgrywa się na początku lat 80. w angielskim nadmorskim miasteczku. Głównymi bohaterami są Rose i Leonard, którzy wcielają się w rolę właścicieli kina. Ich relacja przechodzi różne etapy, co wpływa na sposób, w jaki prowadzą swoje interesy. W międzyczasie pojawia się nieoczekiwana okazja, która daje im szansę na zmianę swojego życia. Wszystko to dzieje się w atmosferze magii kina, która jest jednym z głównych wątków filmu.

Aktorzy i twórcy

Film „Empire of Light” został wyreżyserowany przez Sama Mendesa, który wcześniej otrzymał Oscara za reżyserię filmu „American Beauty”. W rolach głównych występują Claire Foy, znana z roli królowej Elżbiety II w serialu „The Crown”, Tom Burke oraz Jessie Buckley, która zagrała m.in. w filmach „Judy” oraz „Wild Rose”.

Ocena i opinie

Film „Empire of Light” otrzymał na stronie Filmweb ocenę 7,2/10 na podstawie 28 opinii użytkowników. Zdaniem widzów, jest to poruszająca opowieść o miłości, marzeniach i przemijaniu czasu. Film porusza również ważne tematy, takie jak ludzkie relacje czy magia kina. Wszystko to zostało ukazane w pięknej scenerii angielskiego miasteczka, co dodaje jeszcze więcej uroku temu dziełu.

Podsumowanie

Film „Empire of Light” to potężna i poruszająca opowieść o ludzkich relacjach, miłości i marzeniach, które splatają się w magicznej atmosferze kina. Reżyseria Sama Mendesa oraz występy niezwykle utalentowanych aktorów, takich jak Claire Foy, Tom Burke oraz Jessie Buckley, sprawiają, że ten film jest wart obejrzenia. Polecam go szczególnie miłośnikom romantycznych dramatów oraz fanom kina.

Skomentuj jako pierwszy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy