Łut szczęścia cały film

Stacked_Blue 8.159 / 10 star premiera: 2022105 min, , ,

Nagle znajdując się w nigdy wcześniej nie widzianej Krainie Szczęścia, najbardziej pechowa osoba na świecie musi zjednoczyć się z tamtejszymi magicznymi stworzeniami, aby odwrócić swoje szczęście.

Krótki opis

Nagle znajdując się w nigdy wcześniej nie widzianej Krainie Szczęścia, najbardziej pechowa osoba na świecie musi zjednoczyć się z tamtejszymi magicznymi stworzeniami, aby odwrócić swoje szczęście.

Czy warto obejrzeć?

Temu uroczemu filmowi animowanemu udaje się zachować słodką niewinność bez uszczerbku dla chęci wprowadzenia pomysłów i postaci, które mogą być docenione przez bardziej dojrzałych widzów. Postacie filmu, animowane z subtelnością, są pozornie skrojone na miarę wysoko postawionej obsady. Spokojna, chłodna, wycofana postawa Boba jest uchwycona w jego kociej pozie i migdałowych oczach, a akcent Pegga przezabawnie zmienia się, by dopasować się do fabuły. Goldberg nadaje swojemu mądremu Kapitanowi miękkie serce, a Fonda emanuje uwodzicielską mocą jako pewna siebie smocza dama, która rozpoznaje, że wiele stworzeń jest onieśmielonych przez „damy postury” i która po prostu wie, że „świetnie” poradziłaby sobie z prowadzeniem wszechświata.

Kraina Szczęścia to magiczne miejsce przesycone miękkimi kolorami i wykonane tak, by wyglądało jak wnętrze zegarka, nieustannie w ruchu i z platformami w stylu Jetsonów transportującymi postacie. Magia jest również w innych scenach, zwłaszcza w pozbawionej dialogów sekwencji, w której Sam goni Boba przez miasto. Kot jest równie elegancki jak Fred Astaire, gdy nonszalancko sunie po czubkach otwartych parasoli. Cały film oparty jest na orkiestrowej ścieżce dźwiękowej, która również posiada klasyczne hollywoodzkie niuanse.

Szczegóły filmu

Obsada: Eva Noblezada, Simon Pegg, Jane Fonda
Reżyseria: Peggy Holmes
Studio: Apple TV+
Gatunek: Rodzina i dzieci
Tematy: Magia i fantazja, Koty, psy i myszy, Przyjaźń, Wspaniałe dziewczęce modele ról
Mocne strony postaci: empatia, wdzięczność, wytrwałość

Skomentuj jako pierwszy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy