Pukając do drzwi cały film

Stacked_Blue 6.5 / 10 star premiera: 2023100 min, ,

Ogólne informacje

„Pukają do drzwi” to horror z 2023 roku, którego fabuła oparta jest na bestsellerowej powieści „The Cabin at the End of the World” autorstwa Paula Tremblaya. Film został wyprodukowany przez Blinding Edge Pictures, Universal Pictures, FilmNation Entertainment, Wishmore oraz Perfect World Pictures, a jego reżyserem jest M. Night Shyamalan. W rolach głównych występują Erica (Vicky Krieps), Adrew (Rupert Friend) oraz ich kilkuletnia adoptowana córka.

Streszczenie fabuły

Erica, Adrew i ich córka postanawiają wybrać się na sielski urlop do domku letniskowego. Niestety, ich spokojny wypoczynek zostaje zakłócony przez uzbrojoną grupę ludzi na czele z Leonardem (played by Gael García Bernal). Okazuje się, że napastnicy uważają, że uratowanie ludzkości zależy od tego, by przeprowadzić rytuał ofiarny, a Erica, Adrew i ich córka są jedynymi ludźmi, którzy mogą temu zapobiec. Muszą zmierzyć się z mrożącym krew w żyłach wyzwaniem i ocalić siebie oraz całą ludzkość przed apokalipsą.

Gatunek i kraj produkcji

„Pukają do drzwi” to horror o tematyce apokaliptycznej, wzbogacony o elementy thrillera i tajemnicy. Film powstał w Stanach Zjednoczonych, co potwierdza amerykańska obsada oraz amerykańskie studia filmowe biorące udział w produkcji.

Twórcy filmu

Reżyserem filmu jest M. Night Shyamalan, znany z takich produkcji jak „Szósty zmysł”, „Unbreakable” oraz „Split”. Scenariusz do filmu napisał sam Tremblay, autor książki, na której oparta jest fabuła. W rolach głównych występują Vicky Krieps („Fantomowa nić”), Rupert Friend („Homeland”) oraz Gael García Bernal („Meksykański gangster”).

Ocena filmu i box office

W chwili premiery „Pukającego do drzwi” film otrzymał przeciętną ocenę 6.5 na portalu IMDb. W pierwszy weekend po premierze film zanotował przychody na poziomie 52 milionów dolarów.

Skomentuj jako pierwszy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy